Dev İğneli Sopa Böceği

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Tür ismi Eurycantha calcarata ve Phasmatodea takımına aittirler. Boyutları çok büyük ve toprakta yaşarlar. Papua Yeni Gine'de dağılmışlardır. Kültür ortamında erkek olsa da olmasa da üreyebilirler. Gececilerdir (nocturnal) ve günün büyük bi bölümünü herhangi bir barınak altında geçirirler.

Dişiler 13 cm, erkekler ise 11 cm olabilirler. Yetişkin erkekler çoğunlukla ayrılardır. Aralarında kavgalarıyla bilinir ve bu kavgalar sonucu birbirilerini yiyebilirler.


Kaynaklar:

  1. phasmidsincyberspace
  2. insectstore

Fotoğraf: phasmidsincyberspace

Risk Altındaki Davranış: Hayvanlar Yem Olmaktan Nasıl Korunuyor?

Yaprak Böceği

Yazar

Katkı Sağlayanlar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Editör

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim