Amfipod Üzerinde Duran Diatom Üzerinde Duran Bakteri!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Başlık biraz acayip gelebilir. Hele ki "Mikroskop Fotoğrafları" albümümüz içerisinde. Ancak bugün size bir mikroskop "fotoğrafı" değil, bir mikroskop "videosu" göstermek istiyoruz. Boyutlar arası geçişi muhteşem bir şekilde gösteriyor video, değil mi? Sitedeki açıklama şu şekilde:

"Düşen çenenizi yerden topladıktan sonra, baktığınız şeyi izah edelim: bu yakınlaşmanın (zoom) birkaç büyüklük değerini geçtikten sonraki son durağı, ufak bir bakteridir. Bu bakteri, bir diatom üzerinde durmaktadır. Diatomlar, silika zırhlarıyla bilinen bir alg sınıfıdır. Bu diatom ise, bir amfipod üzerinde durmaktadır ki bu da, zırhsız kabuklulardan bir türdür."

Oldukça ilgi çekici... Teknolojimiz geliştikçe, boyutları da fethetmeyi sürdüreceğiz.

 

Teşekkür: BE

Koalalarda İki Set Ses Teli Bulunur!

Kartallar Gagalarını ve Tüylerini Söküp Yenilerini Çıkararak Ömürlerini Uzatırlar Mı?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder