Alabalık vs. Helikopter Böceği

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Hayat pahasına sıçramak diye buna denir sanıyoruz ki. Spesifik olarak türler hakkında bilgi verilmemiş, ancak belirtilene göre bir tür alabalık, bir tür helikopter böceğini yakalamak için olanca gücüyle sıçrıyor. Doğada avlanmaya yönelik mücadele her zaman bizi etkilemiştir, siz ne düşünürsünüz bilemiyoruz. Açlık insan popülasyonlarını en azından büyük ülke ve şehirlerde neredeyse hiç etkilemiyor. Fakat yaptığınız şu sıçramanın hayatta kalmanız ile ölmeniz arasındaki çizgiyi belirleyecek olduğunu düşünerek yaşamak, sanıyoruz ki işleri epey bir değiştirecektir. İşte bu sebeple evrimsel süreçte en ufak bir avantaj bile, sonucu hayal dahi edemeyeceğiniz kadar fazla değiştirir. Bu yüzden kimi zaman anlamsız gelebilecek kadar ufak değişimler, aslında türlerin bazı bireylerinin hayatta kalıp kalmayacaklarını belirleyecek kadar önemlidir.

Bazı Sayısal Astronomi Bilgileri

Kanlı Ay Tutulması: Ay, Spica ve Mars

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler
  • Anasayfa
  • Gece Modu

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim