Yeşil İguana ile Beklenmedik Karşılaşma

Yeşil İguana ile Beklenmedik Karşılaşma

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Fotoğrafta su içersinde bir yeşil iguana (Iguana iguana) görülüyor. Yeşil iguanalar, herkes tarafından yaygın olarak tanınan, "bildik iguana"lar... Genelde "iguana" dediğinizde kastettiğiniz canlı aslında bu. Şu anda bilinen 10-13 civarında iguana türü bulunuyor. Otçul olan bu bilindik iguanalar ise Orta ve Güney Amerika'ya özgü bir tür; ancak Dünya'nın her yerinde ticareti yapılıyor.

Fotoğrafı çelen Lorenzo Mittiga ise karşılaşmayı şöyle anlatıyor:

"Böyle bir şeyi hiç beklemiyordum. Bonaire'de yarı suya batık şekilde gün batımının fotoğraflarını çekmeye çalışıyordum. O anda bu yeşil iguana bulunduğum yere doğru geldi ve meraklı meraklı bakınmaya başladı. Kameramın hemen önünde, kısa bir nefes molası vermek için durdu ve bu kareyi yakaladım."

 

Kaynak: Scientific Illustrations

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder