Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İnsanların bildikleri arasında kuşkusuz en meşhur dinozor, kısaca "T-rex" olarak da bilinen Tyrannosaurus rex türüdür. Bu dinozor gerek büyüklüğü, gerek iyi tanınıyor olması, gerekse de Jurassic Park nedeniyle aşırı bir şöhrete kavuşmuştur. Aslına bakarsanız gerçekten de oldukça ilginç bir dinozordur ve fazlasıyla yakından çalışılmaktadır. Öyle ki, her geçtiğimiz sene T-rex'e ait bilgileirmiz katlanarak artmaktadır. Bu bilgi güncellemelerinden en çarpıcı olanı, T-rex'lerin eskiden pullu ve kapkatı vücutlara sahip olduğu sanılırken, günümüzde kuşlara benzer bir şekilde tüylü olduklarının keşfedilmesidir. 

Peki T-rex'e ait bilgileriniz ne kadar? Onun en az kendisi kadar ilgi çekici yakın akrabalarını tanıyor musunuz? Evrim Ağacı'ndaki yerini, keşfedilen fosillerden bazıları hakkındaki tartışmaları, vücut yapısını biliyor musunuz? 

Bu görselimizde, bu çeşitli bilgileri derleyerek size T-rex'i daha da yakından tanıtmayı hedefliyoruz. Görselin üzerine tıklayarak büyük boyda görebilirsiniz.

Açıklama: Çağrı Mert Bakırcı

Kaynak: Yester.ly

Öğrenmeye Devam Edin!
Tavsiyelerimiz

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder