Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Varoluşumuzun ilk nedeni (arkhe) nedir?

Şu anda elimizde bulunan güncel bilgilere ve varsayımlara dayanarak varoluşumuzun kaynağını en mantıklı bir şekilde nasıl açıklayabiliriz?

1
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Ben bir agnostik olarak söz konusu arkhenin madde olduğu fikrini yani materyalizimi kendime daha yakın buluyorum.

Madde Ezeli ve Ebedidir. Düşünceyi yaratan maddenin etkileşimidir.

Evrende doğa üstü , metafizik varlıklar yoktur . Her şey tamamen materyalist açıklamalarla açıklanabilecek şekilde akıp gitmektedir.

Teşekkür (4)
Paylaş
2

Kaynaklar

  1. 1 Numara
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İklim değişiminin politik boyutları olduğu söyleniyor. Bu tuhaf, çünkü insanların E=mc2 veya bilimin diğer temel gerçekleri konusunda taraflar tuttuğunu hiç görmüyoruz?”
Neil deGrasse Tyson
Geri Bildirim Gönder