Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Plank sabiti plank boyu plank zamanı?

Zeki birinin zeka dolu kesfidir fakat hesaplamalarda kulllnılırsa kullanılır soyut kavramlardır ne en küçük alan plank alanıdır ne en kısa zaman plank zamanı.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Bu şekilde bakarsak, bilim adına üretilmiş bütün referanslar-ölçü önkabulleri geçersizdir.

Ancak anlama-kavrama-keşfetme çabası için olmak zorunda bunlar.

Zaten fizik evrenden devşirilen bilgi-bilim, bizim UMWELT dediğimiz kısıtlılığımız dahilinde olduğu için asla mutlak değildir.

Ama hükümsüz de demek değildir.

Adım atmak, ilerlemek için elde edilen referans noktalarıdır.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Evrimsel süreçte ortaya çıkıp da, er ya da geç işlev kazanmayan bir özelliğe hiç rastlamadım.”
H. G. Wells
Geri Bildirim Gönder