Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Neden insanlarda diğer hayvanların aksine belirgin bir ırk ayrımı yoktur?

Mesela köpeklerin çeşit çeşit boylarda, renklerde, zekada, saldırganlıkta ırkı bulunurken insanların arasında ciddi bir ırk ayrımı yok? Neden ırk ayrımımız sadece çekik göz, siyah ten vs. Küçük farklara sahip?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Bundan yaklaşık 30.000/40.000 yıl önce insanların farklı farklı olduğu belirgin ırklar mevcuttu. Homo Sapiens, 30.000 yıl öncesine kadar, bulgulara göre 4-5 farklı insan türüyle bu dünyayı paylaştı. Lakin ne olduysa oldu ve Homo Sapiens dışında hiç bir insansı hayatta kalamadı ve tarih sahnesinden çekildiler...

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanlar konusunda daha az, fikirler konusunda daha çok meraklı olun.”
Marie Curie
Geri Bildirim Gönder