Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Fiziğe ilgili bir lise öğrencisine önerebileceğiniz kaynaklar nelerdir?

Şöyle zevk veren cinsten (bknz. Carl sagan- kozmoz)

1
Teşekkür
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
1 Cevap

önerdiğim kitaplar:

kuantum fiziğine giriş için,leonard suskınd ve art frıedman'ın yazdığı"kuantum mekaniği"kitabını öneririm.

süpersicim kuramını öğrenmek için,mıchıo kaku'nun "eistein'dan ötesi"kitabı uygundur.

uzay zamanın yapısına daha hakim olmak için,stephen hawking ve roger penrose'un çalışmalarının kitaplaştırılmış hali olan"zamanın ve uzayın doğası"kitabı işine yarayacaktır.

stephen hawking'in evren ve gene zamanla ilgili sorulara yanıt aradığı"zamanın kısa tarihi"kitabıda güzel bir bilgi kaynağıdır.

Teşekkür (1)
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İstikrarlı bir şekilde söylenen yalanların gücü büyüktür; ancak bilim tarihi göstermektedir ki bu güç genellikle uzun soluklu olamamaktadır.”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder