Puan Ver
0
Puan Ver

Film ödevim var [hayat (life)] filmini izleyen varmı?

Film ödevim var [hayat (life)] filmini izleyen arkadaşlar kısaca filmi anlatabilirse çook sevinirim

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Filmde uzayda kalan 6 kişilik bir ekip uzay isatsyonundayken marstan(yada uzaydan bir yerden emin değilim) bir canlı kalıntısı alıp bunu istasyonda geliştirip, evrimleştirmeye çalışıyorlar. Hücre gelişiyor ve sonunda büyüyerek giderek deniz yıldızı gibi bir canlıya evrimleşiyor ve kollarını çok iyi kullanabiliyor. fakat bu süreçte canlı bilinç kazanıyor ve ekipteki astronotları teker teker öldürmeye başlıyor. Bunu insanın ağızdan girerek iç sistemini kemirip ağzından ve burnundan kan getirerek yapıyor. Ekipte zaten özellikle ağzını veya burnunu korumaya çalışıyor ki ölmesin. Sonra canlı insan yedikçe(içini) büyüyor ve ekip canlarını kurtarmak için ilk olarak onu öldürmeye çalışıyor fakat canlı uzay istasyonun boruları ve havandırması içine kaçıyor. Ekip artık sadece canını kurtarmak istiyor ve kendini istasyonun bir bölümün tüm girişlerini kapatıp havalandırma boru gibi tüm delikleri kapatıyorlar. Sonra son deneme olarak kaçış istasyonuna ulaşıp istasyonu patlatmak istiyorlar çünkü canlı gitgide daha güçlü ve ölümsüz oluyor hatta istasyonun dışına bile çıkıp, uzayda gezebiliyor. Son kaçan bir erkek ve bir kızdan ikiside kaçış istasyonuna zar zor ulaşmışken kaçış kabinine giriyorlar. Ama erkeğin bindiği kabine canlı çoktan girmiş oluyor kız da bunu hoparlör den konuşurken duyuyor. Bir uzay yürüşüyü yaparak onu kurtarmaya çalışırken yaratık bir şekilde onla birlikte aynı kabinde kalıp dünya yüzeyine iniyor. Denizde dururken balıkçılar gelip pencereden bakıyorlar fakat bişey anlamıyorlar çünkü canlı tüm kabini ağ gibi sarmış şekilde kalmış. Bende açma açma derken balıkçılar kapağı açıyor ve film orda bitiyor artık gerisini sen düşün.

Teşekkür
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Dünya üzerindeki en acınası insan, görme kabiliyeti olup da ileri görüşlü olamayandır.”
Helen Adams Keller
Geri Bildirim Gönder