Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Twana Rustum
Üye
2

Çocuklukta ailemiz yüzünden yaşadığımız sinir krizleri, yetişkin halimizi etkiler mi?

268 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Meryem Kaya
Çevremde konuyu yaşayan insanlar var

Merhaba :)

Çocukken ailemizin neden olduğu bir sinir krizi yaşamamız yetişkin bir birey olduğumuz zaman karakterimizin şekillenmesinde büyük bir rol oynar çünkü ailemiz bizim ilk tanıştığımız bireylerdir onlarla beraber yetişmemiz onların bizi tanımasını sağlar yani bizim hakkımızda çoğu şeyi öğrenmelerine bu sayede ona göre davranışlar sergilemelerine ve iletişim kurmalarına yardımcı olur bunun sayesinde bize karşı doğru hareketler sergilerler yani bizim üzülmeyeceğimiz onlara karşı kırılmayacağımız bir başka deyişle rahatsız olmayacağımız .Bu sayede onlara karşı bir sevgi ve güven besleriz. Onlar yüzünden bir sinir krizi geçirmemizde bizi ciddi anlamda üzer . Hayatımızda güvendiğimiz, sevgi beslediğimiz birinin bize böyle bir şey yapması ilerde yetişkin olduğumuzdaysa hiç beklemediğimiz birinden darbe yediğimiz için insanlara güvenemeyiz bunun yüzünden arkadaşlık kuramayız yani sosyalleşemeyiz bundan dolayı da yalnız kalmamıza neden olur yalnız kaldığımız içinde başta depresyon ve bilişsel gerileme gibi ruhsal sorunların yanında kanser, iltihaplı hastalıklar ve kalp sorunları gibi bedensel rahatsızlıklara yakalanmamıza neden olabilir .Bunun dışında hiç bir eylemde bulunmama isteği yemek yememek , hareket etmemek gibi yani yaşamımıza dair her şeyi bırakma isteği oluşabilir. Böyle şeylerin yaşanmasını hiç bir ailenin istemeyeceğini düşünüyorum bunun içinde Anne ve babaların yanlış ödül/ceza tutumlarından, aynı dili konuşmamaları yani evlatlarını bir isteğine her ikisinin ya “evet” ya da “hayır” dememeleri başka bir deyişle cevaplarının ortak olmaması, Çocuğunun fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarının karşılanmaması ve bunların dışında Aile içi iletişimin kötü olması, aile içi şiddet davranışları gibi şeyler sinir krizine neden olabileceği için bu davranışlarından kaçınılmasına özen gösterilmeli. Son olarak bunu unutmayalım her aile çocuğunu sever ve onun için en iyisini ister.😀

Tüm Reklamları Kapat

Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
2
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close