Evrim Ağacı Logo Evrim AğacıSoru & Cevap
Evrim Ağacı Soru & Cevap
Reklamı Kapat
Puan Ver
1
Puan Ver

Bu infovision olayı nedir?

Pek anlam veremedim duruma. Nasıl oluyor bu iş?

2
3,181 görüntülenme
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip
Paylaş
Reklamı Kapat
2 Cevap

merhabalar Diyojen 1

aklıma en yatan açıklamayı yapayım= ZIRRRVA!

öncelikle direk 3:45 saniyeye gel ve hızı 0.25 yap. sağdaki kız çocuğunun elinde tuttuğu maskenin sağ göz deliğinden arkası görünüyor. 2 saniye sonra tekrar gözlüğü çevirirken de görünüyor. büyük ihtimal o gözlükler hileli, belli bakış açılarından görünüyor, belli yerlerden görünmüyor. birkaç renk ezberlemek ve kameraya gerçekçi süsü vermek için şaşırma numarası yapmak gerisi basit.

internette 1 saattir yazılar okuyorum bunun diğer olası açıklamaları nedir diye? infovision bir açıklama yapmamış, bazı insanlar kuantum meakanikleri yapıyo demiş, bazıları beynin %20 sini kullanıyoz falan tarzı yorumlar geldi, spiritual alemle ilgili iddaalarda okudum, yani tutarlı açıklamalar yazmıyor yada konu hakkında akademik makale yok, bir araştırma yok.

şimdi herşeyi, kaynağı yada tanımadığımız insanların ne yazdıklarını bir kenera atalım ve mantıklı düşünelim. eğer gerçekten gözler olmadan görmek mümkünse ve eğerki KÖR İNSANLAR 1 SAATLİK EĞİTİMDEN SONRA görebilme yetisini kazandıran bir uygulama olsaydı, yaw hiç mi bunun üzerinde düşünülmezdi? hiç mi bunun üzerinde araştırma yapılmazdı? bunu tıp dünyasına kazandırıp, felaketler önlenmezdi? 1 saatte her körü topluma geri kazandırma çalışması olmazdı? bunun mümkün olması mantıklı değil bi kere, eğer gerçek olsaydı da böyle bir eğitim olsaydı da emin ol daha fazla ilgi görür, araştırma konusu olurdu yer yerinden oynardı. zırva olması daha muhtemel o yüzden.

2,959 görüntülenme
Kabul Edilen Cevap
Puan Ver
5
Puan Ver
Teşekkür (3)
Paylaş
5

İnfovision gözlüklerde herhangi bir hile yok ben kendim inceledim hatta adamlar doğuştan görme engelli çocuklarla bile çalışıyor lar bence inan Malta fayda var çünkü insan oğlu her an gelişiyor gelecek ye daha bilmediğimiz çok şey olcak buna mı şaşırıyorsunuz

1,049 görüntülenme
Puan Ver
0
Puan Ver
Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Reklamı Kapat
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hipotezlere dayalı soruların cevapları da hipotezlere dayalıdır.”
Joan Baez
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol