Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Böbrek taşı eritilebilir mi, beslenmeyle küçültülebilir mi?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Böbrek taşının eritilerek vücuttan dışarıya atılması öncelikli olarak tercih edilen başlangıç yöntemlerindendir. Kayseri yöresi dahil olmak üzere ülkemizde pek çok yerde yetişen ve içindeki etken maddelerinin yurtiçi ve yurtdışı araştırmalarında pek çok rahatsızlığa iyi geldiği tespit edilen Gilaburu bitkisin meyvesinden elde edilen suyun tüketilmesinin böbrek taşlarını erittiği kanıtlanmıştır.Limon suyu, su, elma sirkesi, nar suyu ve fesleğen gibi kolayca bulanan ve tüketimi kolay olan bitkisel kürler ile hazırlanan içecekler böbrek taşını ne eritir sorusuna en doğru cevap olarak sunulmaktadır.

Ağızdan ilaç verilerek mevcut idrar yolu taşının eritilmesi ürik asit taşlarında bahsedilebilirse de diğer taşlarda halen mümkün görülmemektedir. Bitki çayları ile taş eritilmesi söz konusu değildir. İçmeler taşın düşülmesinde yararlı olabilir fakat taşın eritilmesinde yardımcı değildir.

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Böbrek ağrısı Bitkisel cozumlerin oldugu kanaati
  2. Böbrek tasi Aksi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Önümüzdeki yolculuğun bir sonu olduğunu bilmek güzel. Nihayetinde önemli olan, yolculuğun kendisi.”
Ursula K. LeGuin
Geri Bildirim Gönder