Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Arkadaşlar sokrates'in savunması kitabında phaidon bölümünde çok felsefik bir yaklaşım içinde olmamış mı?

Yani bazı paragrafları 5 kere okuyorum anca anlıyorum. Sanki kitabın biraz anlatım gücü zayıf. Ve öğrencilerin herşeye kolayca ikna olabilmesi ne bileyim insan bi itiraz eder. İçlerinde tek bir kibes var o da biraz daha iyi diğerlerinden. O bile şunu soruyor sokratese:ruhun diğer dünyaya gittiğini nereden biliyorsun. Ben olsam ruhun var olduğunu bana kanıtlayabilir misin diye sorardım.

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
2 Cevap

merhaba öncelikle bu sorun için teşekkür ederim.şimdi şöyle söyleyeyim çoğu kişi bu kitabın ince olmasına aldanır,hemen bitiririm hem de bir şeyler öğrenirim kafası ile kitabı satın alır.maalesef ki bu durum kitap alındıktan sonra bu kişiler tarafından hüsran ile sonuçlanır.bu kıtabı okurken sizin gibi sorguladığım birçok yer oldu ve araştırma yaparak kendimi geliştirmeye adadım.lütfen araştırmaktan çekinmeyin ve merak edin.

bahsettiğiniz kısma gelecek olursak evet felsefik bir yaklaşım aşırı bir biçimde görülür fakat bunu gözde büyütmeden okuyup kolay yaklaşılırsa anlaması da bir o kadar kolaylaşmaktadır.kafanıza anlaması için müsaade edin ve 'bu neydi şimdi?' demeden önce iyiiice bir düşünün derim.

sevgiyle kalın

Teşekkür (2)
Paylaş
5

Merhaba, Sorunuza cevap değil de yorum yapmak istiyorum. Ben orta okulda iken okumuştum. Zeynep x in de dediği gibi ince ve kısa süreli bir olayı anlatmasına aldanılmamak gerekir. Hala dolapta denk geldikçe açar anlamadığım yerleri araştırırım. Baya derin felsefi yerleri var.

Teşekkür (1)
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Daha iyi ve daha çok bilime ihtiyacımız var. Teknoloji, eğlence, sağlık veya uzun ömür için değil! Var oluş mücadelemizde bize kattığı bilgelik umudu için.”
Lewis Thomas
Geri Bildirim Gönder