Selfielerin Şahı

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

2014 yılının hızla esen tufanı "selfie" modası uzaya bile sıçradı! Daha önceden şuradaki bağlantımızda 1997 senesinde NASA astronotu Joseph Tanner tarafından çekilen bir selfieye yer vermiştik. Ancak o tam bir selfie sayılmazdı, çünkü her ne kadar çok yakından çekilmişse de, bir diğer astronot tarafından çekilmişti.

Bu sefer 1997'deki bu deneme tam bir selfie olacak şekilde yine NASA astronotlarından Rick Mastracchio tarafından güncellendi! 23 Nisan 2014 yılında uzay yürüyüşü yapan Rick, bu fotoğrafı çekebilmek için birkaç sefer deneme yapması gerektiğini söylüyor. Uzay aracının dışarısında, boşlukta olmasından ötürü bazı zorluklar yaşasa da, birkaç deneme sonrasında arkada Dünya gözükebilecek şekilde, "selfielerin şahı" olarak niteleyebileceğimiz fotoğrafı çekmeyi başarmış.

 

Kaynak: Rick Mastracchio

Siyah Ayaklı Yabangelinciği ve Evrimin Zaferi

Sağlıklı Bir Aklın İşareti: Kendi Kendine Konuşmak

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim