Pakistan'daki Deprem 45 Kişiyi Öldürdü, Yeni Ada Oluşturdu!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Pakistan'ın uzak bir köşesinde bugün meydana gelen büyük bir deprem, en az 45 kişinin ölümüne sebep olurken, ülkenin güney kıyısında yeni bir adanın deniz yüzeyine çıkmasına neden oldu.

Sarsıntılar Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de bile hissedilirken, Pakistan'ın liman kenti Karaçi'yi de içine alan yüzlerce kilometrelik bir çapta var olan tüm binalar sallandı.

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi depremin büyüklüğünün 7.8 olduğunu ve merkez üssünün Pakistan'ın güneydoğusunda bulunan ve İran'ın da komşusu olan Dalbandin olduğunu belirtti.

Deprem öylesine kuvvetliydi ki, bir deniz yatağının yükselerek Pakistan'ın Gwadar kıyı şeridinin 600 metre kadar açığında, küçük, dağ benzeri bir adanın oluşumuna neden oldu. Bu ana nadir deneyime tanıklık eden insanları televizyon kameraları görüntüledi.

 

Kaynak: Reuters

İnsanın Atalarından Lucy, Güncellendi!

Birgün Sineği

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder