Katapleksi

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Katapleksi:

Her Güldüğünde Bayılan Kadın

20 yaşındaki Kay Underwood, güçlü bir duyguya kapıldığında kaslarını güçsüzleştiren katapleksi hastalığına sahip. Neşe, kızgınlık, korku, dehşet ve hatta utanç gibi duygulara kapılması aniden olduğu yerde yere yığılmasına yol açıyor. Beş yıl önce teşhis konulan İngiliz Kay bir kez günde 40 defa bayılmış. Genç kız, "İnsanlar böyle bir şey olduğunda çok şaşırıyorlar, yabancıların tepkileri ile uğraşmak ise her zaman kolay olmuyor," diyor.

Modern Teknolojiye Alerjisi Olan Kadın

Morgellon Hastalığı

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim