Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Çalıştay

YL-Doktora Başvurularında CV ve Motivasyon Mektubu Yazımı

Açıklama

Türkiye'de üniversitede okuyup yüksek lisans veya doktora başvurularında bulunmak isteyen öğrenciler için 2 oturumdan oluşan ücretsiz bir eğitim düzenliyoruz.

8 Ocak'ta gerçekleşecek olan seminerde CV ve motivasyon mektubu yazımıyla ilgili püf noktaları konuşacağız.

11 Ocak'ta gerçekleşecek olan uygulamalı çalıştayda ise siz belglerinizi getireceksiniz, gruplar oluşturup onların üzerinden geçeceğiz.

Etkinliklere katılım formları, etkinlik tarihinden bir gün önce PsikologlarTR Akademi'nin Twitter (@psktrakademi) ve instagram (@psikologlartrakademi) sayfalarından duyurulacaktır. İsterseniz sadece bir etkinliğe, isterseniz her ikisine birden katılabilirsiniz.

 

------------------------------------------

Dr Bahar Tunçgenç Hakkında

2010 yılında ODTÜ Psikoloji’den mezun olan Dr Bahar Tunçgenç, ODTÜ’de Bilişsel Bilimler alanında master yaptıktan sonra 2016 yılında Oxford Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını tamamlamıştır. Araştırmaları, insanların birbirleriyle işbirliği yapmalarını sağlayan sosyal-duygusal bağların oluşumu ve gelişimi üzerinedir. Özellikle, bu bağların ortaya çıkmasında dans, spor gibi alanlarda sıkça görülen fiziksel koordinasyonun önemini araştırmaktadır. Dr Tunçgenç, Amerika’da Johns Hopkins Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği doktora sonrası çalışmalarında bu konuların otizmde nasıl gözlendiğine odaklanmıştır. Yaklaşık iki senedir İngiltere’de Nottingham Üniversitesi’nde araştırmacı olarak görev almaktadır. Geçtiğimiz yıldan beri, işbirliği davranışının pandemi sürecinde nasıl gözlendiğini araştırmak üzere global ölçekli bir çalışma yürütmektedir. Kariyeri boyunca çeşitli bilim sözcülüğü projelerinde yer almıştır ve Evrim Ağacı sitesinde yazarlık yapmaktadır.

 

Ücret Bilgileri
Ücretsiz

Ücretsiz

0
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum
Bu etkinlik Bahar Tunçgenç tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close