Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Çalıştay
Ankara

Workshop on Introduction to Quantum Programming

22 Şubat 2020 09:00 tarihinden 23 Şubat 2020 17:00 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

The workshop will be held on 22-23 February 2020 at TED University by the lead of educators and mentors from QTurkey in collaboration with CADS TEDU. There is no registration fee for the workshop, though the participants are expected to cover their own accommodation expenses. The event will be in Turkish but participants are required to know English to follow the educational material.

The content of the workshop includes:
- The basic elements of quantum computation,
- A few basic quantum algorithms representing the power of quantum computation,
- Writing basic quantum programs.

Application dates are between January 29 - February 15. Participation is limited to 30 applicants and participants are going to be selected by the organizing committee.

Requisites for application:
- Programming experience (Python is primary)
- Basic knowledge of matrices and linear algebra
- English proficiency.
- Preferably being an undergraduate or graduate level student (no restrictions on programmes)
- Bringing your own laptop (installing Anaconda and Qiskit etc.)

Application procedure:
- Please fill out the application form
- After the preselection process, selected candidates will receive a test
- Accepted participants are going to be notified on February 16th
- Women and applicants from disadvantaged groups will be prioritized

We are also asking for your permission for storing and processing your personal data by QWorld and QWorld’s partners (with permission of QWorld). By applying to this event, you agree to QWorld's Code of Ethics and Code of Conduct. (qworld.lu.lv/index.php/code-of-ethics-and-conduct/)

Please note that applicants under the age of majority (18 years of age) must provide the signed consent of their legal guardian. A photo of the document should be sent to the email address provided below. If accepted, participants must bring the original copy of this document to the event. Applications of minors without a signed consent of their legal guardian will not be regarded.

More information about QWorld and QTurkey can be found at the following links:
- http://qworld.lu.lv/
- https://www.qturkey.org/

The first workshop took place in Ankara on May 2019 by the lead of educators from QLatvia, as a part of the QDrive Project. It was followed by six additional workshops and a hackathon by QTurkey team. You can check the following links for more information:

- http://qworld.lu.lv/index.php/workshop-bronze/
- https://www.qturkey.org/events-meetings
- https://duzensiz.org/kuantum-programlamaya-giris-atolyesinin-ardindan-qturkeysoftware-ve-otesi-ad64976d45ee
- https://duzensiz.org/qturkey-istanbul-ve-ankara-etkinliklerinin-ardindan-6f6dad51088d

For more information you can contact: [email protected]

İletişim Bilgileri

More information about QWorld and QTurkey can be found at the following links:
- http://qworld.lu.lv/
- https://www.qturkey.org/

 

For more information you can contact: [email protected]

Ücret Bilgileri
Ücretsiz
TED Üniversitesi

Cumartesi, 22 Şubat 2020 09:00

Pazar, 23 Şubat 2020 17:00

Ücretsiz

TED Üniversitesi

Adres Tarifi

Kolej Kampüsü / Kolej Ankaray İstasyonu yanı

0
Bu etkinlik Zeki Seskir tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close