Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Konferans

Bilinç, Bilim ve Felsefe

Açıklama

Bilinç hem bilimsel hem de felsefi olarak en güncel tartışma alanlarından biri olmaya devam ediyor. Bu ve benzeri konulara dair disiplinlerarası bir bakışa ihtiyacımız olduğu ortada. Biz de Öncül Analitik Felsefe Dergisi, EMSA Pamukkale ekibi, Evrim Ağacı ve Hacettepe Dilbilim Topluluğu olarak farklı disiplinlerden araştırmacılarla bir araya gelelim istedik. İlgili herkesi bekleriz!

12 Mart Cuma 20:00 Dr. Tufan Kıymaz:Bilincin Bilimi Mümkün mü? (Bilkent Üniversitesi Felsefe Bölümü)
13 Mart Cumartesi 20:00 Prof. Dr. Erhan Nalçacı: Zihin, Bilinç ve Nörofizyoloji (Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı) 
14 Mart PAzar 20:00 Dr. Çağrı Mert Bakırcı: Evrimsel Robotik ve Algoritmik Evrim Teorisi (Texas Tech Üniversitesi)
17 Mart Çarşamba 20:00 Dr. Alper Kumcu: Gömülü-Bedenlenmiş Biliş Bakış Açısıyla Dil ve Bellek (Hacettepe Ünivetsitesi İngilizce Mütercim-Tercümanlık Bölümü)

Etkinlik ücretsiz ve herkesin katılımına açıktır.

Etkinlik Hacettepe Üniversitesi Dilbiilim Topluluğu'nun YouTube kanalında canlı yayınlanacaktır. https://www.youtube.com/channel/UC7xMSbPVFqKBkrnW2ZhyfWw

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf27Klm7vlTrPbbonQylpKGVdNfg5TPu9jJX7tU1O-dad8spw/viewform

 

Organizatörlere ulaşmak için:
Öncül Analitik Felsefe Dergisi: https://twitter.com/FelsefeOncul
EMSA Pamukkale: https://twitter.com/EMSAPamukkale
Hacettepe Üniversitesi Dilbilim Topluluğu: https://twitter.com/hulinguistics

Etkinliği Paylaş

Ücretsiz

1
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close