Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Boynu Bükük Küheylan

Boynu Bükük Küheylan

Film
1990
EA Puanı
10.0 10
3 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Boynu Bükük Küheylan, iki karısı olan bir adamın hikayesini konu ediyor. İbrahim Küheylan, ailesi ile birlikte yaşadığı apartmanda kapıcılık yapan bir adamdır. Onların aile hayatı biraz farklıdır çünkü İbrahim’in iki karısı vardır. İlk eşi Asiye, evlere temizliğe giderek kocasına yardımcı olur. İbrahim’in ikinci karısı Gülbahar ise kocasını kıskançlığı nedeniyle çalışamaz. Bir gün apartmana taşınan biri Asiye’den temizliğe gelmesini ister. Asiye, başka bir işi olduğu için temizliğe gidemeyecektir ama işi kaybetmek de istemez. Bu yüzden Gülbahar’dan yardım ister. İbrahim’den sonunda izin almaya başlayan Gülbahar da bu sayede artık çalışmaya başlar. Asiye ve Gülbahar’ın kazandığı paraya el koyan İbrahim, durumdan oldukça memnundur. Ancak bir süre sonra iki kadın, gerçeklerin farkına varıp İbrahim’e karşı birlikte hareket etmeye karar verir.
Boynu Bükük Küheylan, iki karısı olan bir adamın hikayesini konu ediyor. İbrahim Küheylan, ailesi ile birlikte yaşadığı apartmanda kapıcılık yapan bir adamdır. Onların aile hayatı biraz farklıdır çünkü İbrahim’in iki karısı vardır. İlk eşi Asiye, evlere temizliğe giderek kocasına yardımcı olur. İbrahim’in ikinci karısı Gülbahar ise kocasını kıskanç ... Daha fazla göster
Oyuncu
Kemal Sunal Füsun Demirel Aydan Burhan Tümü
Yönetmen
Erol Özkök
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 1990
Film Süresi
1 saat 25 dakika
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Ülke Türkiye
Türler Komedi, Dram
Prodüksiyon Ares Film
IMDb Puanı 6.3/10
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close