Doğanın En İyi Anneleri: Fil Fokları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

image

Bu dişiler gerçekten büyükler ve gerçekten yönetimi ele almış şekildeler, zira dişilerin ağırlığı 800 kilograma kadar ulaşabiliyor! Gerçi bu ağırlıkları, erkeklerine kıyasla oldukça küçüktür yine de, erkekler bunun 4 katı ağırlığa ulaşırlar... Hamile kaldıklarında, dişilerin ağırlıkları 11 aylık hamilelik dönemi boyunca her gün daha da artar. Doğumdan sonra ise bir ay içerisinde 300 kilo kadarını kaybederler. Bu açıdan baktığımızda, fil foklarının hamilelik sonrası kilolarını vermek konusunda Hollywood yıldızlarından çok daha başarılı olduğu söylenebilir!

Kaynak: Animal4u

Doğanın En İyi Anneleri: Kırmızı Tokmaklı Öküzburnu

Doğanın En İyi Anneleri: Ahtapot

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim