Charmender ve Evrim

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar Pokemon 90 gençliği için evrimle tanışmak ve hayal gücünün sınırlarını zorlamak için harika bir fırsat olduysa da, ne yazık ki son derece çarpık bir evrimleşme algısını da toplum içerisinde yerleştirmedi değil. Buna rağmen, ülkemizdeki evrime dair en güvenilir ve şaşmaz örneklerden biri olması, sanıyoruz bu coğrafyadaki durumun vehametini göstermeye yetecektir. Yine de, elbette, işlerin doğrusunu öğrenmek şart. Çünkü evrimsel biyoloji bir çizgi film unsuru değil, insanlık tarihinin bugüne kadar görüp geliştirebildiği en güçlü, en kapsamlı, en geniş etkiye sahip bilim dallarından birisi. Bu nedenle, 9GAG'den aldığımız bu harika Pokemon görseliyle işin aslını özetlemek istedik. Orijinalinden çok az miktarda saparak daha fazla bilgiyi dahil etmeye çalıştık.

Umarız faydalı olur.

 

Teşekkür: EÖ

Kaynak: 9GAG

Cope Yasası: Evrim Canlıları İrileşmeye Mi Zorluyor?

Bir T-rex'ten Koşarak Kaçabilir Misiniz?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder