Bira Gözlüğü: Alkol Tüketimi Nelere Neden Oluyor, Sizi Nasıl Değiştiriyor?
Bira Gözlüğü: Alkol Tüketimi Nelere Neden Oluyor, Sizi Nasıl Değiştiriyor?

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Kimi sosyal olarak içer, kimi unutmak için içer, kimi açılmak için içer, kimi içmek için içer. Kimi ağzıyla içer, kimi başka yerleriyle... Ancak ne olursa olsun, alkol tüketen herkes, tuhaf etkilerini fark etmiştir. Daha ilk birkaç yudumdan itibaren dert ve tasayı azaltması, cesareti arttırması, kontrolü yitirmenize neden olması ve daha nicesi...

Elbette bunun "bilim" tarafı da var. Tüm bunlar nasıl oluyor? Alkol bizi nasıl etkiliyor? Alkol tüketimi, ilişkilerin başlangıcı için faydalı bir araç mı? Sosyal bariyerleri yıkmakta önemli bir parça mı? 

Bu görselde, tüm bunlara kısa bir bakış atacağız.


Not: Görsel, orijinalindeki cinsiyetçi terminoloji ve görsellerden Evrim Ağacı müdahalesi sonucu arındırılmıştır.

Kaynak: visual.ly

Sonumuz Nasıl ve Ne Zaman Gelecek?

Tek Yönlü Güneş ''Yaşlanması'': Yüzünün Tek Tarafı Güneş Nedeniyle Daha Fazla ''Yaşlanan'' Sürücü!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Katkı Sağlayanlar

Neşe Abbak
Neşe Abbak
Görsel Düzenleme
Şule Ölez
Şule Ölez
Görsel Çevirmeni
Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder