SpaceX Falcon 9 ve Dragon Roketleri Fırlatması (13 Nisan 2015)

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İZLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLAYINIZ:

NASA için Uluslararası Uzay İstasyonu'na 6 görevi başarıyla tamamlayan, Elon Musk'ın CEO'su olduğu SpaceX firması, şimdi de Falcon roketi 9 ve Dragon uzay aracını Florida'daki Cape Canaveral Hava Kuvvetleri Merkezi'nden fırlatacak. Fırlatma birkaç dakika içerisinde başlayacak!

SpaceX, bu görevle birlikte Uluslararası Uzay İstasyonu'na 6. defa malzeme ve destek göndermiş olacak.

Eğer her şey planlandığı gibi gidecek olursa, Dragon uzay istasyonuna kalkıştan 2 gün sonra varacak. Dragon'un ondan 5 hafta sonra Dünya'ya geri dönmesi bekleniyor. Bu geri dönüş sırasında paraşütler kullanılarak Kaliforniya'nın güneyine, okyanus üzerine iniş yapılacak.

Dragon, hassas deney sonuçları ve düzenekleri de dahil olmak üzere, uzaya çıktıktan sonra Dünya'ya bol miktarda malzemeyi güvenle geri getirmeyi başarabilen, şu anda var olan tek işlevsel uzay aracı.

İyi seyirler! :)

Dev Bir Vadinin Evrimi: Doğu Afrika Rift Vadisi Nasıl Yükseldi?

Sadece 2 Cümleden Oluşan, Saygın Bir Dergide Yayınlanmış Dünya'nın En Kısa Matematik Makalesi!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler
  • Anasayfa
  • Gece Modu

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim