Puan Ver
0
Puan Ver

Zehirli müzik hakkında düşünceleriniz nedir?

Gerçekten müziğin insan üzerindeki etkisi bu kadar fazla mı?

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Müziğin etkisi gerçekten de hafife alınamayacak kadar fazladır. I-Doser adı verilen (müzik demek doğru olur mu, bilemiyorum) beyine çeşitli frekanslarda ses dalgaları yollayarak size birçok farklı duyguyu yaşatabilecek şeyler vardır. Farklı frekanslardaki ses dalgaları ile kendinize dopamin salgılatabilir, uykunuzu getirebilir, hatta sarhoş olabilirsiniz. Ses frekanslarının etkisi ile uyuşturucu kullanma hissini yaşayabilirsiniz. Ses dalgaları ile insan üzerinde yapılabilecek değişikliklerin haddi hesabı yoktur. Zehirli müzik de bu yüzden mümkündür.

Teşekkür Et
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilge bir insan, tüm hukuk yasaları ortadan kalksa da aynı şekilde yaşamayı sürdürendir.”
Aristophanes
Geri Bildirim Gönder