Puan Ver
0
Puan Ver

Sizce doğru din diye bir şey var mıdır? Tanrının gerçekten bir dini var mıdır?

Lütfen dini inanışlarınıza göre değil objektif sonra da dini inanışınıza göre düşüncenizi yazar mısınınız***

2
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
Reklam
Reklam
2 Cevap

Bu tarz sorularınızı Öncül Analitik Felsefe Dergisi'ne ya da alanında uzman bir din felsefecisine sorabilirsiniz. Ayrıca bu soruyu cevaplayacak kişinin objektif, duygularından arınıp mutlak tarafsızlıkla cevaplaması diye bir şey söz konusu değildir. Tartışmalar bu sebeple vardır.

Favorilerime Ekle
0

Bu soruyu sorarken tanrının varlığını varsaydınız. bu durumu varsayarak cevap vereyim o zaman. bir tanrı varsa bile onun bizim kafamızdaki özelliklerde olma ihtimali falan neredeyse sıfırdır. dolayısıyla dinlerin olma ihtimali de dikkate alınmayacak kadar azdır.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Milyonda bir olur diye düşündüğünüz bir şey, önümüzdeki salı gerçekleşecektir.”
Gordon Letwin
Geri Bildirim Gönder