Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Zehra Demir
Zehra Demir
1,945 UP
Üye
2

Sınavlarımda istediğim başarıyı bir türlü elde edemiyorum nasıl bir çalışma düzeni oturtabilirim?

Üniversitede lisans öğrencisiyim. Benim yaşadığım bir problem eminim bir çok kişi de merak ediyordur. Çalışma düzeni ve yöntemleri üzerine kendi deneyimlerinizden de yola çıkarak “ders çalışma” eylemi üzerine görüşlerinizi almak istiyorum.
542 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Kayra Yiğit Taslı
Öğrenci

Bu çoğunlukla psikolojik sebeplerden dolayı problem yaratır. Her insanın ilgili olduğu konular farklıdır eğer ilgili olduğunuz bir konu üstünde çalışıyorsanız en önemlisi hedefin cazibesidir. Bir diğer konuda masada oturma alışkanlığı ve odaklanmadır. Bu alışkanlık bireylerin küçük yaşta edinmesi çok daha kolay bir alışkanlıktır fakat ilerleyen yıllarda edinilmesi de imkansız değildir. Birkaç sınavda başarılı olduktan sonra o hazzı tadacak ve kendinizi çalışmaya teşvik etmeniz daha kolay olacaktır, başarı bir alışkanlıktır.

Çalışma yöntemleri konusunda da yapılan birçok araştırma vardır ama en iyi çalışma yöntemi kişinin kendine göre maksimum verimi aldığı çalışma sistemidir. Bu da kişiden kişiye büyük farklılıklar gösterecektir. Bu sebepten kendinize en uygun çalışma sistemi ve planını en iyi siz ayarlayabilirsiniz.

Bunun dışında çalışmanızı daha verimli kılabilecek bazı değişkenler vardır fakat hiçbiri olağanüstü önemli değildir. ,

Tüm Reklamları Kapat

Çalışırken dikkatinizi dağıtmayacak düşük sesli bir müzik beyninizi dinlendirecektir.

Hep aynı ortamda çalışmak daha iyi odaklanmaya yardımcı olur.

Çalışma sürelerini çok uzun tutarak kendinizi sıkmamalısınız fakat verdiğimiz aralar da çok uzun olmamalı.

(Bu cevabın tümü herhangi bir bilimsel kaynak kullanılmadan yazılmıştır. Umarım yardımcı olabilmişimdir)

215 görüntülenme
7
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close