Puan Ver
3
Puan Ver

Neden uykuya dalmadan hemen önce düşme hissi yaşarız? Sanki yüksek bir yerden düşüyormuşuz hissine kapılma sebebimiz nedir?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap
Çok saygı duyguğum ve gerçekten bilgili olan feslsefe hocama sınıfça bu soruyu sormuştuk. Şöyle cevap verdi; Evrimsel süreçte ağaçlarda uyurken bazen dengeyi sağlayamayıp düşermişiz. Bu yaşadğımız olay o zamanlara kadar dayanıyormuş. Doğruluğu tartışılır ancak benim için tatmin edici bir cevaptı.
Favorilerime Ekle
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Öğrenmeyi bilen bir kişi, yeterince şey biliyor demektir.”
Henry Adams
Geri Bildirim Gönder