Puan Ver
-1
Puan Ver

Neden uyanıyoruz? Vücudumuz neden alışılmışın dışında daha fazla uyuyamıyor? Mesela uyuyan güzel gibi, yüzyıl değil tabii?

Tamamen dış dünya ile yalıtılmış herhangi bir dış etkenin olmadığı bir yerde uyuduğumuzu varsayalım yine de yaklaşık 10 sonra uyanacağız. Neden?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Eğer uzun süre uyumadıysan, çok yorulduysan uyku süren artar. Şunu söyliyeyim uykunun amacı vücudun ihtiyaç duyduğu dinlenimi vücuda sağlamaktır. Vücut yeterince dinlenip bakımını yaptıktan sonra uyku modundan çıkar. Uyumaya gerek yoktur. Meraklı ve istekli bir şekilde uyanırsın eğer sağlıklı yaşıyor ve sağlıklı bir çevrede barınmaktaysan.

Teşekkür
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Yapmayı düşündüğünüz işlerle nam salamazsınız.”
Henry Ford
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder