Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Soru Meta
0

Maddi destekçinizim, Discord'daki ayrıcalıklardan nasıl faydalanabilirim?

259 görüntülenme
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Cevap
Evrim Ağacı Discord
Yönetim Ekibi

Discord sunucumuzda değilseniz buraya tıklayarak sunucumuza katılabilirsiniz. Evrim Ağacı'na aktif olarak Kreosus, Patreon veya Youtube üzerinden maddi destekte bulunan kullanıcılara şu ayrıcalıklar tanınmaktadır:

 • Youtube videolarına diğer üyelerden önce erken erişim
 • Evrim Ağacı'na özel olarak sorulan soruları görüntüleyebilme veya özel olarak soru sorabilme*
 • Evrim Ağacı'nın gelecek planlarına yönelik öncelikli olarak öneride bulunabilme
 • Destekçilere özel sohbet kanalına erişim

Destek olduğunuz platforma göre bu ayrıcalıkları aktive etmek için uygulamanız gereken adımlar değişiklik gösterebilir.

Tüm Reklamları Kapat

Kreosus Harici Platformlar için

 • Patreon'dan destek oluyorsanız ayrıcalıkları aktive etmek için bu adresteki yönergeleri uygulamalısınız.
 • Youtube destekçisi iseniz Discord'a girdikten sonra Kullanıcı Ayarları'na geldikten sonra, Bağlantılar kısmından Youtube'u bulup destek olduğunuz hesap ile oturum açmalısınız.

Not: Kreosus harici platformlara yönelik bağlantılar, her platformun kendi kuruluşunca otomatik olarak kontrol edilir. Sunucu yönetimi bu bağlantılara ve rollere hiçbir şekilde müdahalede bulunamaz. Eğer adımları doğru uyguladığınızı düşünüyorsanız ancak destekçi rolünüz tanımlanmamışsa ilgili kuruluş (Patreon, Youtube veya Discord) ile iletişime geçin.

Kreosus Destekçileri için

 • Destekçi olduğunuz Evrim Ağacı hesabında oturum açtıktan sonra Discord kullanıcı adınızı Evrim Ağacı hesabınıza ekleyin. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu yönergeleri izleyebilirsiniz.
 • Daha sonra Discord uygulamasına girip Evrim Ağacı kullanıcı adınızı başına kayıt ekleyerek Evobot'a özel mesaj olarak göndermelisiniz. kayıt kelimesini farklı bir şekilde yazmadığınızdan ve kullanıcı adınızı doğru girdiğinizden emin olun. Kontroller yapıldıktan sonra erişim izniniz verilecektir.

Örneğin, Evrim Ağacı hesabınıza giden link, https://evrimagaci.org/cagrimertbakirci ise, Evobot'a özel mesaj (DM) olarak sadece kayıt cagrimertbakirci mesajını atacaksınız.

Tüm Reklamları Kapat

Not: Evrim Ağacı kullanıcı adınızı, Profil Düzenleme sayfasındaki "Kullanıcı Adı" sekmesinden öğrenebilir veya değiştirebilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Adımları hatalı ya da eksik uygulamanız durumunda başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Discord veya Evrim Ağacı kullanıcı adınızda değişiklik yapmanız ya da desteği kestikten sonra tekrar destek olmanız durumunda adımları tekrar etmeniz gerekebilir.

Discord kullanıcı adınızda sadece harf veya sayı bulundurmanızı öneririz. Bunların dışındaki işaretler, sistemde hata oluşturması halinde destekçi rolünüz tanımlanmayacaktır.

Herhangi bir sorun yaşıyorsanız sunucu yönetimi ile iletişime geçin.

*Youtube'un izleyici destekleri konusunda uyguladığı yüksek kesintiler nedeniyle Evrim Ağacı'na özel soru sorma hakkını; Youtube için Trilobit seviyesi ve üstüne çektik. Bütün destekçiler, sorulan soruları ve verilen cevapları görmeye devam edebilecek. Destekçi seviyelerine yönelik ayrıcalıklarının değişimi konusundaki duyurumuza buradan ulaşabilirsiniz.

Evrim Ağacı ailesinde olmayı seçtiğiniz ve destekleriniz için teşekkürler, iyi ki varsınız.

6
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Bu soru yeni cevap alımına kapatılmıştır. Tekrar açılana kadar lütfen diğer soruları ziyaret ediniz.
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Youtube
Zamanın İleri Aktığını Nereden Biliyoruz?
Zamanın İleri Aktığını Nereden Biliyoruz?
Karanlık Enerji: Evreni Genişleten Gizemli Enerjinin Kaynağı Ne?
Karanlık Enerji: Evreni Genişleten Gizemli Enerjinin Kaynağı Ne?
Büyük Deprem Nerede, Ne Zaman ve Ne Büyüklükte Olacak? | Deprem Tahmini!
Büyük Deprem Nerede, Ne Zaman ve Ne Büyüklükte Olacak? | Deprem Tahmini!
Hastayken Sesimiz Neden Kalın ve Boğuk Çıkıyor?
Hastayken Sesimiz Neden Kalın ve Boğuk Çıkıyor?
Elektrik Tellerindeki Renkli Toplar Ne İşe Yarıyor?
Elektrik Tellerindeki Renkli Toplar Ne İşe Yarıyor?
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Ara

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close