Meta

Evrim Ağacı'nın ve Soru & Cevap Platformunun işleyişi ve detaylarıyla ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Bilimle ilgili genel sorularınızı lütfen buraya sormayınız ve ilgili kategorileri kullanınız.

Sonuçları Filtrele Seçki
Reklamı Kapat
190
Ceren .
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
Cevap

Selam Ceren,

Eğer bir yanlışım yoksa soruların yalnızca ilk harfi büyük oluyor şu anda, diğer soruları incelediğimde de aynı sonuçla karşılaştım. Zannediyorum ki soruların bütünde daha düzenli görünmesi için böyle bir yola başvurulmuş. Gezegen isimlerinin veya başka herhangi bir özel ismin bu düzenden çıkarılabilmesi yani büyük harfle başlatılabilmesi pek olası bir seçenek değil. Çünkü bildiğim kadarıyla kelimelerin özel isim mi yoksa cins isim mi olduğunun kontrolünü yapabilecek bir otomasyon yapmak çok güç. Hatta özel isim kategorisine giren tüm kelimelerin teker teker sisteme girilmesi gibi bir zorunluluk bile doğabilir. Bu yüzden sorunuzun başlığını yazarken büyük-küçük harf kurallarına uymayı bir kenara bırakmak ve açıklama kısmında buna dikkat etmek güzel bir seçenek olabilir.

Sağlıklı günler dilerim.

1
Teşekkür
Paylaş
Devamını Göster
65K
Yusuf İğın
Teşekkür (1)
Hatırla (1)
Takip
Paylaş
Sevdiğimiz okuduğumuz içeriklerin benzerlerini bize sunan youtube a benzer bir algoritma var mı?
Reklamı Kapat
Reklamı Kapat
0
Ömer S.
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
sorduğum soru neden siliniyor? Sorduğum soruda bir hata varsa düzeltilse daha iyi olmaz mıydı?
65K
Yusuf İğın
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
Sadece okuyacakalrım var ancak okuduklarım yok.
Öne Çıkarılan Cevap Öne Çıkarılan Cevap

Herhangi bir makaleye girip en alttaki "okundu olarak işaretle" butonuna bastıktan sonra karşınıza çıkan yan panelden okuma geçmişinize ulaşabilirsiniz.

[Moderatör Eklemesi: Ayrıca her makalede çıkan alt çubukta Geçmiş tuşuna basarak da erişmek mümkün.]

Keşke profilde direkt erişebileceğimiz bir panel olsa. Bu soru ve cevap aracılığıyla da bu pratik isteğimizi yetkililere iletmiş olalım :)

[Moderatör Eklemesi: Mesaj alındı. :)]

252 görüntülenme
5
Teşekkür (3)
Paylaş
Devamını Göster
Reklamı Kapat
425
Alper G
Teşekkür
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
Eskiden telefonda Evrim Ağacı'na giriş yaptığımda kendi sorularımı ve gelen cevapları profil sayfasından görebiliyordum ama artık göremiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok iyi olur.
Kabul Edilen Cevap Kabul Edilen Cevap

Profili düzenle bölümünden ( https://evrimagaci.org/uye/duzenle ) sorduğum soruları , verdiğim cevapları. " Herkese göster "

Profil ayarları.
Profil ayarları.

olarak değiştirdikten sonra profilinize gelip ( https://evrimagaci.org/noskein ) tekrardan bakmayı deneyin.

125 görüntülenme
3
Teşekkür
Paylaş
Devamını Göster
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın