Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

İnsanların yüz şekilleri neye göre evrimleşti?

Bildiğiniz gibi bir sürü yüz tipi anatolidlerde oval slavlarda yuvarlak geniş veya küçük yüz.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merhaba, insan yüzlerinin evrimiyle alakalı sitede daha önce bir yazı yayınlanmıştı: https://evrimagaci.org/insan-yuzleri-essiz-gozukebilmemizi-sagladigi-icin-cok-cesitli-ozelliklerde-evrimlesebildi-2910

Yüz çeşitliliğinin diğer insanlardan ayrılmak, diğer insanları tanıyabilmek üzere evrimleşmiş olabileceği ve DNA'da insanın yüz yapısıyla ilişkili genlerin çok çeşitlilik gösterdiği iddia edilmekte.

Teşekkür
Paylaş
1

Kaynaklar

  1. evrimagaci.org
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanlar, eğer anlamadıkları şeylerden söz edecek olursanız, sizin deli olduğunuzu düşünürler.”
Elvis Presley
Geri Bildirim Gönder