Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
1
Puan Ver

Evrim teorisi ni daha iyi anlamak için hangi kitapları almalıyım?

Sırasıyla belirtirseniz çok iyi olur. Evrim ağacı bununla ilgili bir video yapabilirmi?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Merhabalar. Evrimi anlamak için öncelikle evrimin kanıtlarını bilmemiz gerekmektedir. Mesela osteoloji ve embriyoloji evrime birer kanıt niteliği taşımaktadır. Osteoloji atlası( insan ve diğer canlılara ait osteoloji atlası ) insan ve diğer canlılar arasındaki iskelet sisteminin benzerliklerini sana sunacaktır. Ben evrimi anlatan bir kitaptan bahsetmedim onu belirtmek istiyorum evrime kanıt niteliği taşıyan birşeyi ilk önce kavramalısınız o yüzden atlasları ilk önce incelemelisiniz. Başarılar dilerim.

Teşekkür
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Boş bir zihin, tehlikeli mahkumların davetçisidir.”
Nicholas Hilliard
Geri Bildirim Gönder