Sorulara Dön
5
Sanat & Edebiyat

En sevdiğiniz 3 kitap hangileridir?

Platformdaki değerli insanların görüşlerini merak ettiğim için sorduğum , küçük sevimli bir soru. En sevdiğiniz 3 kitap hangileridir? Neden? Ben 1. Niccolò machiavelli -prens 2. Thomas kuhn -bilimsel devrimlerin yapısı 3. Vladimir nabokov-lolita derim üçüde beni derinden etkilemiş kitaplardır

7
303 görüntülenme
Teşekkür (3)
Hatırla (1)
Takip (1)
Paylaş
Reklamı Kapat
7 Cevap

Daha çok bilim ve bilim felsefesi kitapları ilgimi çekmekte.En sevdiklerim:

1.Richard Feynman-Keşfetmenin Hazzı

2.Milyarlarca ve Milyarlarca: Milenyum Eşiğinde Yaşam ve Ölüm Üzerine Düşünceler-Carl Sagan

3.Hemen Her Şeyin Kısa Tarihi-Billy Bryson

431 görüntülenme
6
Teşekkür (4)
Paylaş
6

Daha çok bilim ile alakalı ve klasik kitapları okumayı seviyorum.

Kepler'in kitabı Somnium ya da Ay Astronomisi

David C. Catling'den Astrobiyoloji

Ve Douglas Adams Otostopçunun Galaksi Rehberi serisi

201 görüntülenme
4
Teşekkür (1)
Paylaş
4

Michio Kaku- Paralel Dünyalar

Stefan Zweig- Kendileri ile Savaşanlar

ve yine Michio Kaku' nun Zihnin Geleceği, Stefan Zweig kitapları hep çok ilgimi çekmiştir. Özellikle biyografilerine bakmanı tavsiye ederim.

126 görüntülenme
3
Teşekkür (2)
Paylaş
3

tanrının formülü, büyük tasarım, tanrının tarihi...genelde bilimsel içerikli romanlar ve kitaplar ve bilim tarihi,dinler tarihine meraklıyım...tabii birde milli tarihimizi yansıtan nutuk ve şu çılgın türklerde favori kitaplarım....

2
Teşekkür (1)
Paylaş
2

Merhabalar,

Aslında bence katagorisine göre değişir bu kitap isimleri tek katagori olmadığından kitaptan çok düşünceleri sıralasam sanırım daha adil olur. O düşünceye ait tüm kitap serileri beni etkilemiştir. Nietzsche'nin Erdemli İnsanı iç dünyama yön vermiştir, Foucault'un Biyopolitikası ise çevreme, Sagan'ın "hepimiz birer yıldız tozuyuz." cümlesi ise bilim anlayışıma yön verdi diyebilirim.Hepsinden ayrı zevkle okuduğum, Otostopçunun Galaksi Rehberi'ni de atlayamam, garip ingiliz mizahının mükemmel şekillendiği en üst noktası bence.

110 görüntülenme
2
Teşekkür (1)
Paylaş
2

Cok fazla kitap var önemli 3 tane dersem

Bilinç düzeylerini ele alan GÜCE KARŞI KUVVET David R Hawkins

Gerçekliği sorgulayan HOLOGRAFİK EVREN Michael Talbot

Beyni açıklamaya çalışan INCOGNITO David Eagleman

262 görüntülenme
2
Teşekkür (2)
Paylaş
2

Jared DİAMOND -Tüfek , mikrop ve çelik .

Carl SAGAN- kozmos

Alice MİLLER- Beden asla yalan söylemez

Aslında beni etkileyen çok fazla kitap olmuştur . Yazdığım üç kitap düşünsel yönden etkilendiğim kitaplar . Özellikle Jared DİAMOND(Evrimsel biyolog) Kitaplarının üzerimde etkisi fazladır ve kendisinden çok etkilendiğim biri

1
Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın