Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
5
Puan Ver

Bizim evrenimiz genişleyen bir evren peki diğer evrenler eğer varsa yani multiverse ler gerçekse aksina daralan bir evren olabilir mi?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Hocam daralması için önce genişlemesi lazım pek sorunu anlayamadım yani galiba önce genişleyip sonra daralmasını sordun eğer öyle sorduysan. Evren sonu tahminlerinden biride (Büyük çöküş teorisi ) çok fazla genişliyor ve genişlemesi duruyor sonra küçülmeye baslıyor yani çöküyor . Bunu net cevap verilemez elbette ama olabilir.

Teşekkür
Paylaş
0

Kaynaklar

  1. Bbc
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bilim ve barışın, cehalet ve savaşa üstün geleceğine inanıyorum. Ülkeler bir gün yok etmek için değil, üretmek için birleşecek. Gelecek, insan acısını dindirenlerin olacak.”
Louis Pasteur
Geri Bildirim Gönder