Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
2

Arkadaşlarım ve arkadaş çevrem bana sıkıcı geliyor ne yapmalıyım?

Arkadaşlarım bana sıkıcı geliyor. Nedenini ise bilmiyorum aslında hepsi iyi anlaştığım derdimi sıkıntımı paylaştığım kişiler. Ama işte sıkıcı geliyor oysa ki sadece aynı muhabbetler de dönmüyor fakat ne olursa olsun sıkılıyorum.
469 görüntülenme
  • Soruyu Takip Et
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
3 Cevap
Soruyu Soranın Seçtiği Cevap
Sir. Ecto
Sir. Ecto
8K UP
Deneyimlediğim bir konu.

Bu sorun genellikle çocukluktan itibaren uzun yıllar arkadaş olan bireylerde veyahut ergenlik döneminde başlar. Bunun nedeni insanların zamanla fikirlerinin , zevklerinin, hobilerinin ve ilgi alanlarının zaman ile değişmesidir .

Belki de arkadaşınla birlikte büyürsün ama zamanla fikirlerin farklı yönde gelişir ve bunun sonucunda zevklerin değişir. Zamanla ise farklı şeylerden konuşmak istersin , arkadaşınla aynı konuyu tartışamadığını , aynı faaliyet ve eğlence türlerini yapamadığını, kısaca farklı şeylerden zevk duyduğunuz fark edince yavaş yavaş sıkılırsın. Hatta belki de sen kendini daima geliştiren bilgiye ve sanata önem veren bir kişilik olursun zamanla ama o cahil ve eski kafalı bir insana dönüşür. Bunun sonucu ne kadar bir arkadaşlık geçmişin olsada o arkadaşlık artık sana işkence gelir. Tamamen soğursun ve yavaş yavaş arkadaşını kendinden küçük görmeye başlarsın ve bu zamanla nefrete dahi dönebilir. O yüzden benim tavsiyem arkadaşlığını bitir ve yeni, senin kafa yapında birilerini bul.

Tüm Reklamları Kapat

Unutma yalnızlıkta iyidir ama biz insanlar doğamız gereği sosyal canlılar olduğumuzdan dolayı yalnızlık özellikle de geçmişi sosyal bir insansan ağır gelebilir hatta depresyona sürükleyebilir.

Kendine sıkı arkadaşlar edinmedi öneririm. ( Ve bunların benim deneyim ve analizlerim olduğunu unutmamalı rica ederim)...:)

Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
2
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Cevap
eylül liber
eylül liber
5K UP
fikir sahibi ?

öncelikle böyle zamanlarda kendini zorlamaman gerekiyor istemediğin şeyleri yapmak sana zulüm olucaktır. İstemediğin ve o an keyif almadığın insanlarla yanyana durmak zorunda değilsin belkii siz birbirinizi tamamlıyorsunuz ama seninde bir çizgin ve seninde bir örtün olmalı ki o örtünün altında nefes alabilmeyi öğren.

Yaşadığın her deneyim sana tecrübe katıyor bunu şuan hangi yaş aralığında tadıyorsun bilemiyorum ama ilerde bunun meyvelerini yemek istiyorsan şimdi başlaman gerek.

Tüm Reklamları Kapat

Sesini çıkarmalı ve zorla mutlu olmadığın yerde durmamalısın.

Hayatını ve dönemini bunu düşünerek geçirmemelisin kibar bir üslupla onları incitmeden dengeni bulmaya çalıştığını ve bunu yaparken onlarla olmanın keyif vermediğini ve hep bir açık kapı bırakmayı istemeni söylemekle başlayabilirsin.

Tüm Reklamları Kapat

Sana güveniyorum bunları söyleyebilmek ve kendinle baş başa kalıp bir olabilmek kadar huzur verebilecek bir şey yok.

Bunu istemiyorsan bile yeni insanlar tanıyıp kendine yeni hobiler yeni fikirler yeni gelecek hayalleri ve yeni tatlar katabilirsinn

2
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Cevap
Enes Şahin
Rehberlik ve Psikolojik Danışma 3. sınıf öğrencisiyim.

Seni tanımadan bir şeyler söylemek zor ama aynı durumu bazen ben de yaşıyorum. Arkadaşlarımla birlikteyken canım sıkıldığında genellikle yapmak istediğim başka bir şey oluyor aklımda. Mesela bir süredir oynadığım oyunu oynamak istiyorum veya benim için daha zevkli olabilecek şeyler yapmak istiyorum. Emin degilim ama senin bu durumu çok sık yaşadığını tahmin ediyorum acaba benim gibi aklın yapabileceğin başka şeylerde kaldığı için anın tadını çıkaramıyor olabilir misin? Eğer öyleyse neler yapabileceğini en iyi sen biliyorsun.

1
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Youtube
Umut: Her Şey Çok Güzel Olacak mı?
Umut: Her Şey Çok Güzel Olacak mı?
Ay Kraterindeki Dev Teleskop Ne İşe Yarayacak?
Ay Kraterindeki Dev Teleskop Ne İşe Yarayacak?
Körler ve Sağırlar Rüya Görür mü?
Körler ve Sağırlar Rüya Görür mü?
Acı Yemek Basur Yapar Mı?
Acı Yemek Basur Yapar Mı?
Tatil Ortası Depresyonu: Tatil İnsanları Neden Üzüyor?
Tatil Ortası Depresyonu: Tatil İnsanları Neden Üzüyor?
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Ara

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close