Plastik Torbalar ve Deniz Kaplumbağaları

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected]il.com üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Siz farkı görebiliyorsunuz. Deniz kaplumbağaları göremiyor!

Denizlere attığımız plastikler her yıl binlerce deniz kaplumbağası ve denizel canlının ölümüne sebep oluyor! Bu hayvanlar, genellikle plastikleri yiyecek sanıyorlar.

Siz de, plastik kullanımınızı en aza indirerek denizel biyoçeşitliliği korumaya yardımcı olun.

Alışverişlerinizde geri dönüştürülebilir poşetleri tercih edin, tek kullanımlık plastiklerden uzak durun, geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılmış ürünleri ve kapları seçin.

Kullandığınız plastikleri geri dönüşüme kazandırarak, binlerce canlıyı kurtarabilirsiniz.

Gezegenimizin geleceğinin geri dönüşümü olmayabileceğini unutmayın.

Evrim Ağacı, Akdeniz Deniz Kaplumbağalarını Koruma Birliği'ne (Mediterranean Association to Save the Sea Turtles, MEDASSET) destek oluyor.

Daha fazla bilgi için: www.medasset.org

Kürk satışı yasaklandı!

Yük Taşıyıcı Olarak Kullanılan Hayvanlar...

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim