Kapak Görseli
Hamdi Keklik

Hamdi Keklik

2 yıl önce üye oldu
|
3,253 Uyum Puanı
Profili Paylaş
Animasyon yapılırken çeşitli animasyon programları kullanılır. Bir çok animasyon programı var. Bazıları şunlardır:-Blender: 3D animasyonlar yapabileceğin bir program. Genellikle öğrenme aşamasındaki kişilerin...
130 görüntülenme
Cevap: 0Neden?Bu sayıların içinde 10, 20, 30 ve 40 sayıları var. Bir sayı 0 ile çarpılırsa her zaman 0 sonucuna ulaşırız. E, bu sayılar, mesela 10 sayısının birler basamağı 0. Dolayısıyla birler basamağında...
101 görüntülenme
Kuran için Elmalılı Hamdi Yazır'ı önerebilirim.Eski Ahit (Tevrat, Zebur) ve Yeni Ahit (İncil) için site önerisi yapacağım. Link: https://www.kutsalkitap.org/Bu site üzerinden Tevrat, Zebur ve İncil'i...
114 görüntülenme
Evet, onlar da dinozorların torunları. Hatta tavuklar, T-Rex dediğimiz dinozorların torunu. Ancak bu uçamayan kuşlar evrimsel çizgide diğer dinozorlara göre daha geç evrimleşmeye başladıklarından dolayı...
Dışarıdan bakan biri bizi veya kara deliğin çektiği herhangi bir şeyi göremez. Zaten içine düşen cisimler spagetti oluyor. Karadelik yörüngesine giren cisimler uzuyor, spagetti gibi. Kara delik çok büyük...
Bilmiyoruz. Daha henüz çoklu evrenlerin varlığı diye bir şey bile kesin değil olduğu için bunu cevaplamak olanaksız. Ha ama dersek ki çoklu evrenler var onların arasında da boşluk var. -E o zaman çoklu...
102 görüntülenme
Hayır, evrim asla bitmez. Öncelikle evrimin tanımını açalım. Sadece biyolojik evrim yok. Aynı zamanda jeolojik evrim, fiziksel evrim... gibi evrim çeşitleri var.Soru biyolojik evrim açısından sorulduğu...
Aslında soru hatalı. Sorduğun soru şuna benziyor: " Tekwando öğrenirsem mi daha iyi savunma yaparım yoksa jiujitsu öğrenirsem mi daha iyi savunma yaparım?" Bu sorunun cevabı basit. Hangisini yaparsan...
Evet, evdeki kuşun çok yıllar önce yaşamış olan dinozorların torunu. Yani dinozorlar aslında yok olmadılar. Tabii büyük kısmı yok oldu ama hayatta kalanlarda oldu. Hayatta kalanların soyu zaman içinde...

Bu kullanıcının toplam 9 cevabı var

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Bu Eseri Neden Tavsiye Ediyorsun?
Aşağıdaki kutuya, isimli neden tavsiye ettiğini girebilirsin. Ne kadar detaylı ve kapsamlı bir analiz yaparsan, bu eseri [OKUMAK/İZLEMEK] isteyenleri o kadar doğru ve fazla bilgilendirmiş olacaksın. Tavsiyenin faydalı bulunması halinde Evrim Ağacı kullanıcılarından daha fazla UP kazanman [UP bilgi linki] mümkün olacak. Tavsiyenin sadece negatif içerikte olamayacağını, eğer bu sistemi kullanıyorsan tavsiye ettiğin içeriğin pozitif taraflarından bahsetmek zorunda olduğunu lütfen unutma. Yapıcı eleştiri hakkında daha fazla bilgi almak için burayı okuyabilirsin.
Tavsiye Et