Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Konferans

Kozmik Deniz Online Bilim Kongresi 2021

18 Kasım 2021 10:00 tarihinden 19 Kasım 2021 21:30 tarihine kadar.

Açıklama

Kozmik Deniz Ulusal Bilim Kongresi Kayıtları Başladı!

Geçtiğimiz aylarda uluslararası düzenlediğimiz bu kongreye yoğun talep üzerine ulusal formatta düzenlemeye karar verdik.
18 - 19 Kasım 2021 tarihlerinde dolu dolu geçecek iki günde sizin için konuşmacı olarak bir Astronot ayarladık!
Bu etkinlik süresince farklı konularda uzman birçok bilim insanından yeni bilgiler öğrenecek ve eğleneceksiniz. Bunları yaparken
ödediğiniz cüzi miktar ücretleyse maddi durumu yerinde olmayan arkadaşlarımıza eğitim bursu imkanı sunacaksınız. Ayrıca Türkiye'de yaşanan orman yangınlarından kaynaklı bütçeden çoğunluk bu durumdan zayiata uğrayacak insanlara ayrılacaktır.
Bu etkinlikte 1 Astronot 1 Kozmonot ve birçok bilim insanı için ücret ödenecektir. Konuklarımız arasında BlueOrigin ile Uzay'a çıkan birisi de bulunmaktadır. 19 Kasım Temmuz 11:30 - 12:30 Mehmet B. Sefer adlı konuğumuzun oturumu tüm halka açık olarak YouTube hesabımızda yayımlanacaktır.
Online gerçekleştirilecek bu etkinliğe katılımcılar bilet aldıktan sonra etkinlik sabahı herkesin mail adreslerine katılım linki gönderilecektir.

Etkinlik programı şu şekildedir;

18 Kasım Perşembe

10:00 - 11:00 Halil Bağış ''Yıldızların Yaşam Öyküleri ve Karadelikler''
11:30 - 12:30 Astronot Dr. Chris Boshuizen ''BlueOrigin Uçuş Deneyimi''
13:00 - 14:00 Dr. Ömer Kamacı ''Yer Altından Gelen Küresel Tehdit: Süper Volkanlar''
14:30 - 15:30 İdris Albayrak ''İnsanlığın Mars'a Yolculuğu''
16:00 - 17:00 Dilara Sarı ''Kişisel Tıp ve Genom ID devri''
17:30 - 18:30 Kozmonot Muhammed Faris ''Uzay'da 1 Hafta''
19:00 - 20:00 Prof. Dr. Ersin Çelikbaş ''Paphlagonia Hadrianoupolis’i''
20:30 - 21:30 Akın Karahasan ''Tadrigradlar ve Uzay Misyonları''

19 Kasım Cuma

10:00 - 11:00 İlhan Vardar ''Işık Kirliliği''
11:30 - 12:30 Mehmet B. Sefer ''Geleceğin Enerjisi: Uzay Tabanlı Güneş Enerjisi''
13:00 - 14:00 Sinan Koçak ''Astronomi Eğitiminde Doğru Bilinen Yanlışlar''
14:30 - 15:30 Oğuz Han Ataş ''Samanyolu Galaksisinin Evrimi''
16:00 - 17:00 Arda Eren Üser ''Bilim ve Sanat: Astrofotoğrafi''
17:30 - 18:30 Arş. Nurhan Kahraman ''Kozmik Radyasyonun Uzayda Olası Yaşam Üzerine Etkileri''
19:00 - 20:00 Mahmut Tekeş ''Sistemin Dışında: Ötegezegenler''
20:30 - 21:30 Dr. Egemen İmre ''Büyüyünce Astronot Olacağım: Uzayda Kariyer Yapmak!''

İki gün için tek ücret ödenecek olup, yayınlar anlık izleyemeyen arkadaşlar için kayıt altına alınacak ve iletilecektir. Yabancı konuğun sunumu İngilizce gerçekleşecek ve TR altyazı eklenecektir.


Bu etkinlik ''Kozmik Deniz Astronomi Platformu'' tarafından organize edilmekte olup, şimdilik bilet iadesi yoktur.

İletişim Bilgileri

İnstagram; @kozmikdeniz

Twitter; @kozmikdenizcom

Etkinliği Paylaş

Perşembe, 18 Kasım 2021 10:00

Cuma, 19 Kasım 2021 21:30

25TL

1
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close