Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Konferans

5. Dilhan Eryurt Gökbilim Günü

06 Mayıs 2023 11:00 tarihinden 06 Mayıs 2023 18:30 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

ODTÜ Amatör Astronomi Topluluğu olarak 2017 yılında Türkiye Astronomi camiasına yeni bir akademik konferans kazandırmayı amaçlayarak 1. Dilhan Eryurt Gökbilim Günü’nü düzenledik. Üniversitemizin Astrofizik Ana Bilim Dalının kurucusu ve dünya çapındaki saygın astrofizikçilerden biri olan Prof. Dr. Dilhan Eryurt’un adını verdiğimiz konferans, astronomi ve astrofizik alanında akademik çalışmalar yapan yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin çalışmalarını sunabileceği bir ortam sağlamaktadır. Yıllar içerisinde sadece yurt içinden değil yurt dışından da bilim insanları ve öğrencilerin katılımıyla uluslararası bir akademik konferans haline gelen etkinliğimizin bu sene beşincisini düzenlemekten gurur duyuyoruz.

5. Dilhan Eryurt Gökbilim Günü, bu sene 6 Mayıs 2023 tarihinde ODTÜ Amatör Astronomi Topluluğu tarafından çevrimiçi şekilde gerçekleştirilecektir. Kayıt formu için: https://www.gokyuzu.org/5-dilhan-eryurt-gokbilim-gunu/

(Katılımcı kayıt formu için son tarih 19 Nisan 2023)

Davetli Konuşmacılar (daha sonra eklenecektir.)

Etkinliğimize Astronomi, Astrofizik veya Amatör Astronomi ile ilgili bir bilimsel çalışma ya da bitirme tezi/projesi ile katılmak isteyen lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri aşağıda bulunan başvuru formu aracılığı ile katılım sağlayabilirler. Başvurunuzda yer alan çalışmanızın genel özeti bilim kurulumuzun değerlendirmesi sonucunda kabul edilirse onay maili şahsınıza iletilecektir. Ardından sunum veya posterinizi, etkinlikten en geç 1 hafta öncesine kadar elektronik olarak göndermeniz gerekmektedir. Kayıt formu için: https://www.gokyuzu.org/5-dilhan-eryurt-gokbilim-gunu/

(Bilimsel sunum ile başvuru için son tarih 16 Nisan 2023)

Bilim Kurulu

  • Prof. Dr. Cahit Yeşilyaprak: Atatürk Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü
  • Prof. Dr. Sıtkı Çağdaş İnam: Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü
  • Prof. Dr. Ünal Ertan: Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Düzenleyiciler

  • ODTÜ Amatör Astronomi Topluluğu

Yerel Düzenleme Kurulu

  • ODTÜ Amatör Astronomi Topluluğu
İletişim Bilgileri

https://www.gokyuzu.org/5-dilhan-eryurt-gokbilim-gunu/

Instagram: odtuaat

Twitter: odtuaat

Facebook: ODTÜ Amatör Astronomi Topluluğu

Ücret Bilgileri
Ücretsiz

Cumartesi, 6 Mayıs 2023 11:00

Cumartesi, 6 Mayıs 2023 18:30

Ücretsiz

Online
9
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum

Bu etkinlik İlkcan Erdem tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close