Bilim Neden Tüm Bunları Yapıyor?

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

(Discovery Channel'ın hayranlıkla izlenen Mythbusters belgesel dizisinden Adam Savage ile bir röportajdan...)

(...)

Muhabir: Peki ama neden? Neden bu kadar uğraşıyorsunuz? Tüm bunların amacı nedir?

Adam Savage: Neden mi? Çünkü yapabiliyoruz!

 

Çok önemli bir noktaya parmak basmış Savage röportajda. Bilim böyle bir şey işte. Yapabileceklerimizin, gidebileceğimiz yerlerin, inşa edebileceklerimizin, keşfedebileceklerimizin, öğreneceklerimizin sınırlarını görmek istiyoruz. Asla düşünmeden bir bilgiyi kabullenmek istemiyoruz. Asla dayatmalara boyun eğmek istemiyoruz.

Sadece "Ne?" sorusunu değil, "Neden?" ve "Nasıl?" sorularını da sormak istiyoruz. Bilimin önüne var gücüyle set çekenlere inat, sınır tanımıyoruz!

Neden mi?

Çünkü YAPABİLİYORUZ!

 

Görsel: İG

Beynin Evrimi ve İnsanın Beceriksizliği

Öğrenme ve Merak

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder