Automata: Kendi Kendini Güncelleyebilen Robotlar

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

2014 yılı gerçekten leziz bilimkurgu filmlerine tanıklık etti. Önce Transcendence (analiz yazımız evrimagaci.org/makale/159">buradan okunabilir), sonra Yıldızlararası (2 analiz yazımız buradan ve buradan okunabilir), sonra da Automata...

Automata için belki ilerleyen dönemde kısa bir analiz yazısı hazırlayabiliriz; ancak Transcendence için hazırladığımız birçok konu, bu filmi de aynen kapsıyor. Tabii Automata için yapılacak bir analizde, Asimov'un Kuralları'na ve onun uzantılarına yer verebiliriz. 

Fakat şimdilik sadece filmden çok hoş bir kesit vermek istiyoruz. Bir zeki robot ile bir insanın yüzleşmesini... Konuyu anlatarak heyecanını kaçırmak istemiyoruz; ancak filmde çok hoş evrimsel biyoloji göndermeleri olduğunu belirtiyor ve izlemenizi tavsiye ediyoruz.

EvrimAgaci.org: Yeni Albümler, Düzenlemeler ve Güncellemeler (28.11.2014)

DNA, Yoğun Dünya Atmosferine Girişin Yıkıcı Etkilerine Dayanabiliyor!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim