Evrim Ağacı Soru & Cevap
Reklamı Kapat
Puan Ver
2
Puan Ver

Yazılımcı olmak istiyorum,20 gün sonra lgs ye giricem, ne gibi bir yol izlemem gerekli?

4
Teşekkür (1)
Hatırla
Takip (1)
Paylaş
Reklamı Kapat
4 Cevap

LGS sınavından iyi bir puan alman senin iyi bir liseyi kazanmanı , iyi bir lisede eğitim almanı, eğitimli bir çevreye sahip olmanı sağlayacak, dolayısıyla iyi bir üniversitede yazılım mühendisliği/bilgisayar mühendisliği okuma şansını yükseltecektir.İstanbul Teknik Üniversitesi yada Boğaziçi Üniversitesi gibi.Onun dışında okul derslerin ; fizik,kimya,matematik,biyoloji,edebiyat senin ilerlemek istediğin alanda ve dünyaya,evrene bakış açında katkı sağlayacaktır.Onun dışında yazılım dillerini şimdiden öğrenebilirsin bunun için internette online kurslar dahi mevcut.Ben böyle düşünüyorum.İyi şanslar dilerim yolculuğunda!

243 görüntülenme
Puan Ver
2
Puan Ver
Teşekkür (2)
Paylaş
2

Tyt adında bir sınava gireceksin. 9. VE 10.sınıfta tyt konularını bitir. Uykudan kısma, çok değil düzenli çalış.En önemli şey düzendir. Bilgisayar oynama demiyorum fakat oynama süren en fazla günlük 1-2 saat olsun, kendini kontrol etmeyi öğrenmelisin. 9. ve 10.sınıfta tyt konularını halletmezsen sıkıntı yaşayabilirsin. Oturup soru çözmeyi öğrenmelisin. Tyt konularını sakın unutma . Tyt konuları hangileri bak. Yaz tatilinde ara sıra konu tekrarı yap.

Puan Ver
0
Puan Ver
Teşekkür (1)
Paylaş
0

Kardeşim ben lise ikideyim. Sana önerim 10.sınıfta başla. İyi bir lise için lgs, iyi bir üniversite için 9.sınıf çok önemli. O yüzden vaktini en azından bir kaç yıl daha ders çalışmaya ayır.

Puan Ver
0
Puan Ver
Teşekkür
Paylaş
0

Dostum lise elbette önemli fakat lise daha çok bir olgunlaşma dönemi ve hayatı öğrenme dönemi. Bu soruyu şimdi sormuş olman çok iyi tabi ki kararlı olacaksan. İnternette birçok eğitim var. Sınavının ardından yaz tatilinde istediğin eğitime başla bir yandan da dilini geliştir. Ama sakın erteleme lise bir anda bitiyor sonra ise sınava çalışırken her işi erteliyorsun. Bu konuda ve dil konusunda kendini iyice geliştir bunlar sonrasında işine yarar. Örneğin Bahçeşehir yazılım için oldukça iyi bir seçim Apply bau sistemi ile burs başvurusu yapabiliyorsun. Sınava girmeden burs kazanıyorsun. Lisede yazılıma yönel ve sonra bunu kullan. Benden sana bir abi tavsiyesi :)

Puan Ver
0
Puan Ver
Teşekkür (1)
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Reklamı Kapat
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ben manevi miras olarak hiçbir nas-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş, kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır.”
Mustafa Kemal Atatürk