Sorulara Dön
1
Mühendislik & Teknoloji

Win xp mavi ekran hatası?

Kanka lar bu sorunu bir türlü çözemedim lütfen yardım edin.

Win xp mavi ekran hatası?
1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
Reklamı Kapat
1 Cevap

Merhaba böyle bir sorunlar karşılaştığınızda çözümünü hatanın kodunu Google'da aratarak bulabilirsiniz.Stop yazısının sağındaki ilk kodu(0x000000ED) aratıyoruz ve birçok yazı çıkıyor karşımıza ilk Microsoft'un cevaplarına bakmanızı öneririm daha güvenilir olduğunu düşünüyorum alta bıraktım çözüm kaynaklarını.

En basit durumda, uygun sürücüyü BIOS ayarlarında bir öncelik olarak ayarlayarak, sistem dağıtım kitine veya önyüklemeniz gereken diğer önyüklenebilir ortamlara sahip bir yükleme diskine ihtiyacınız olacaktır.

Doğal olarak, bu hata 0x000000ED Windows XP olan durumlar için geçerlidir. Bu özel sorunu veya benzer bir hatayı nasıl düzeltebilirim? Yeni başlayanlar için, başlat menüsünde bir geri yükleme seçebilirsiniz, ancak geçici bir dosya sistemi hatası durumunda, bu çalışmayabilir.

Bu nedenle, komut satırını kullanarak olası eylemlerin listesini içeren pencereden farklı bir şekilde seçim yapmalı veya Shift + F10 tuşlarına basın. Konsolda, chkdsk c: / r otomatik hata düzeltme özniteliğiyle disk kontrolünü başlatmak için komutu girmeniz gerekir (diskin harfini kullanamazsınız). Tarama ve düzeltme hatalarını tamamladıktan sonra konsolu kapatabilir veya exit komutu çıkışına girebilir ve ardından sistemi yeniden başlatabilirsiniz.

130 görüntülenme
0
Teşekkür (1)
Paylaş
0

Kaynaklar

  • Kylie79, et al. Unable To Boot - Stop Error 0X000000Ed. (08 Kasım 2020). Alındığı Tarih: 08 Kasım 2020. Alındığı Yer: Microsoft | Arşiv Bağlantısı
  • companjera, et al. Mavi Ekran-Stop 0X000000Ed Unmountable_Boot_Volume Hata İletisi. (08 Kasım 2020). Alındığı Tarih: 08 Kasım 2020. Alındığı Yer: Donanım haber | Arşiv Bağlantısı
  • Skylaer, et al. Windows 7 Stop 0X000000Ed (Unmountable_Boot_Volume) Hatası. (08 Kasım 2020). Alındığı Tarih: 08 Kasım 2020. Alındığı Yer: Technopat | Arşiv Bağlantısı
  • Belirtilmemiş. Hata 0X000000Ed Windows Xp: En Basit Yöntemler Nasıl Düzeltilir. (08 Kasım 2020). Alındığı Tarih: 08 Kasım 2020. Alındığı Yer: tur kagutech | Arşiv Bağlantısı
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın