Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Vakvak ağacı iddiası?

Kpss'ye hazırlananlardan 1 milyon kişiye ulaşan, tarih anlatan ramazan yetgin, " https://youtu. Be/topmdpoezpu? T=163 " anında bahsediyor. Bir tarihçinin bunu muhakeme edemese bile henüz günümüzde gerçekleşen bi olayı araştırması beklenirdi. Böyle bir olguya, müstehcen meyve veren bir ağaca ihtimal vermemesi gerekiyor.

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

böyle bir ağaca doğu ve diğer mitolijelerde sık rastlanır. meyvesi insan olan ağacın adı vakvak ağacıdır. 1656'da osmanlinin ekonomik durumun bozulmasi nedeniyle yeniçerilerin öldürülüp ağalarının çınar ağacına asılması nedeniyle halk ağacı mitolojideki vakvak ağacına benzetmiştir. vakvak ağacına ait mitolojik minyatürler de mevcuttur doğal olarak, insana benzeyen meyvesi olan bir ağaç yoktur. yapay anlamda olgunlaşmamış meyveleri kalıplara sokarak, büyüdüklerinde bulundukları kabın şeklini alan meyve veya sebzeler vardır. doğal olarak yetişen böyle bir ağaç bulunmamaktadır, mitolojik bir kavramdır.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Kendi özgürlüğünüzü korumanın tek yolu başkalarının özgürlüklerini korumaktır. Ancak ve ancak ben özgürsem, sen de özgürsün.”
Clarence Darrow
Geri Bildirim Gönder