Puan Ver
1
Puan Ver

Üst üste binen yada birbiri içinden geçen ışık dalgalarında ne gibi fizikokimyasal değişimler oluşur?

Boşlukta yol alan bir ışık hüzmesine başka bir ışık kaynağı tutulursa (farklı açılardan ve farklı uzaklıklarda;kaynaktan 1 metre ileride,90 derece açı ile gibi ve türevleri.. ) bu iki ışığın fizikokimyasal yapısında ne gibi değişmeler olur? Güç,renk,iletim,kırılma,sıcaklık farkı vs.

1
Teşekkür Et
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Dedigin gibi, boslukta olursa, yani isin icine bir madde katilmazsa, hicbirsey degismez.Isigin dalgaboyu, enerjisi degismez,Bir enerji transferi olmaz.

rengi degismez ( ornegin yesil kirmizi sari isigin beya olusturmasi gibi, bir ortama tutulmasina yani maddeye ihtiyaci var)

Isin icine madde girdigi surece, cok yuksek enerjili fotonlarin carpismasinda nadiren de olsa madde ciftleri olusabilir.Ama deigim gibi, saf fotonla olamaz.

Teşekkür Et
0

Kaynaklar

  1. wiki cift foton fizigi
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Evrim, güneşin ısısı kadar gerçektir.”
Richard Dawkins
Geri Bildirim Gönder