Puan Ver
1
Puan Ver

Üreme nasıl evrimleşir? Sürüngenden memeli hayvana geçiş nasıl olmuştur?

Evrim milyonlarca yıl süren bir süreç ise yumurtlamadan doğurarak üremeye geçiş nasıl olmuştur? Balinalar nedn yumurlayacak şekilde evrimleşememiştir?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Araştırmalardan varsa kopyala yapıştır yapılır zaten ben kendi görüşümü söyleyeyim memeliye geçiş anfibian atalarımızın suda yaşamdan fazlaca uzaklaştıklarında yavrularıyla yuvada kalırken yavruların emme eylemini daha uzun gerçekleştirmesi sonucu oluştuğunu düşünüyorum bu eylem muhtemelen sudakende yapılıyordu deriden ve altından besleyici sıvı yağ süt tvrevi çıkarıyorlardı ki o zamanki balık anfibian sürüngenlerin derileri bu günkü insan buffalo vesaireye göre saydam kağıt gibi olmalıydı bu gvn bile uzun süre kolunuzu emseniz bazı sıvılar çıkar yumurtlamayıda başkaları cevaplasın fakat balinaların yumurtlama evrimleştireceğine fazla ihtimal vermem yavrulama yumurtlamaya göre gelişmiş bir mekanizma ilkele dönmezler

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hayır, bilimimiz bir illüzyon değildir. İllüzyon olan, bize bilimin veremeyeceğini bir başka yerde bulabileceğimizi sanmaktır.”
Sigmund Freud
Geri Bildirim Gönder