Puan Ver
0
Puan Ver

Türkiyede neden çok az tür var?

ülkemizde çok az hayvan türü var bunun sebebu coğrafimidir yoksa insanlarımız mı bu hayvanları katletti? örnek verecek olursak akdenizin en büyük ormanlarını gördüm köylerini gezdim domuz , geyik,sansar ve ayıdan başka bir tür yaşamıyor. Sebebini açıklarmısınız?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Türkiye 3 Kıtanın kesişim noktası olduğu için birçok Avrupa ülkesinden fazla memeli türü vardır.

Türkiye de  160 memeli, 466 kuş, 120 sürüngen, 22 kurbağa, 127 tatlısu balığı, 384 deniz balığı olmak üzere toplam 1279 civarında omurgalı tür vardır. Bunlardan yaklaşık 10 tanesi sadece Türkiye de yaşamaktadır.

Favorilerime Ekle
1

Kaynaklar

  1. Türkiye faunası
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Yeni bir fikre sahip olmak, bir iğne üzerine oturmak gibidir: Ayağa fırlayıp bir şeyler yapmanıza sebep olmalıdır.”
E. L. Simpson
Geri Bildirim Gönder