Puan Ver
0
Puan Ver

Türkiye'deki üniversitelerde evrimsel biyoloji okuyabileceğim bir bölüm mevcut mu?

Evrimsel biyolojiye meraklıyım ve o alanda okumak istiyorum. Tek tercih edebileceğim bölüm genetik mühendisliği mi?

1
Anonim 0
1 Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Merhaba, evrimsel biyoloji biyolojiden bağımsız olarak çalışma yürütülebilecek bir alan değil. Kişisel tavsiyem ODTÜ, Hacettepe ... gibi kaliteli üniversitelerde biyoloji bölümünü okuman. Ya da tıp üzerine çalışmakta bir seçenek. Yine kaliteli üniversitelerde Tıp okuyabilirsin. Duyduğum kadarıyla Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi oldukça iyi.

0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hayatının bir saatini bile boşa harcamaya cüret edebilen biri, hayatın değerini anlamamıştır.”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder