Puan Ver
0
Puan Ver

Türkiye'deki üniversitelerde evrimsel biyoloji okuyabileceğim bir bölüm mevcut mu?

Evrimsel biyolojiye meraklıyım ve o alanda okumak istiyorum. Tek tercih edebileceğim bölüm genetik mühendisliği mi?

1
Anonim 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
1 Cevap

Merhaba, evrimsel biyoloji biyolojiden bağımsız olarak çalışma yürütülebilecek bir alan değil. Kişisel tavsiyem ODTÜ, Hacettepe ... gibi kaliteli üniversitelerde biyoloji bölümünü okuman. Ya da tıp üzerine çalışmakta bir seçenek. Yine kaliteli üniversitelerde Tıp okuyabilirsin. Duyduğum kadarıyla Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi oldukça iyi.

Teşekkür
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Esasında hayatta iki şey vardır: bilim ve şahsi düşünceler. İlki bilgiye yol açar, ikincisi cehalete.”
Hipokrat
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder